Dračák: Gerlend


PJ: Martin / Evča

Pravidla: DrD Plus

Úvod ke hře:

Pokus o další pravidelný dračák, který se hrál pro odlehčení „Nedělního pluska“. Všechny postavy jsou na 1. úrovni (což je o 10-15 úrovní níže, než postavy v nedělním plusku).

Herní svět:

Království ve kterém žijete se jmenuje Gerlend, na jihu je ohraničeno mocným sopečným masivem, co je za ním nikdo neví. Říká se, že tam žijí draci a spálí vše, co se pokusí přejít hory. Na severu jsou dlouhé ledové pláně a horské masivy. Z východu je moře a ze západu hvozd.

Král Frederik Nelítostný pochází z mocného rodu, jeho rádci jsou zástupci čtyř šlechtických rodů, každý rod má pod svou správou jedno město s přilehlými vesnicemi. V hlavním městě jsou různé cechy.

Bohové jsou na území dva, Nordmel všemocný a Šívá. První vládne všem lidským bytostem (je všeobecně považován za dobrého boha). Je zobrazován jako vysoký, svalnatý muž ve zbroji. Káže spravedlnost, pevné morální zásady a kruté tresty.

Šíva vládne bytostem temným (do téhle skupiny ale spadají bytosti podobné povahy jako jsou třeba víly atd.). Na povrchu je její uctívání považováno za špatné, opatruje všechny bytosti jak magické tak nemagické. Zjevuje se vždy jako krásná žena ve stejné rase jako je věřící.

V dávných dobách byla v království vedena dlouho válka s temnými. Ti byli na konec bud zabiti a nebo uvrženi do Podsvětí.

O Podsvětí se vypráví děsivé historky a dětské povídačky o pokladech a obřích bestiích. Válku tehdy vedla církev, která na rozdíl od Temných se dokázala sjednotit. Je známo několik vchodů do Podsvětí. Tyto vchody jsou hlídány hlídkami. Jednou z hlídek budete i vy. Hlídka je cesta jak si vydobýt respekt a slávu.

Hlavními nepřáteli na povrchu jsou nemrtví. Magické bytosti se jen zřídka, kdy dostanou na povrch.


Gerlend – Hlášky č.4

Družina se konečně dostane zpět do původní části světa, kde jsou hledaní za dezerci. Adam je stále ještě kostlivec a musí se vyhýbat lidem. Skoro všichni z družiny jsou oficiálně zapsáni jako věřící Nordmela. Onderův kouzelnický přítelíček zůstane za horami.Přečíst celé

Gerlend – Hlášky č.3

Simir se snaží použít artefakt a vyvolat ochranné bariéry

Simir: KOULE ! KOULE ! KRYCHLE !

Družinka našla návod na přípravu lektvaru, který nutně potřebuje

Bobeš (čte ingredience):

Přečíst celé

Gerlend – Hlášky č.2

Jára: Modlíme se k Bohu, co máme dělat.

PJ: Bůh řekne: „Zeptejte se Omnara.“

Jára: Ale Adam tady není…

PJ: V tom případě Omnar řekne: „Modlete se k Bohu…“

Družina v byrokrat...

Přečíst celé

Gerlend – Hlášky č.1

Postavy se představují

Ondera: Jsem Urak…(pohled do deníku)… tak né, jsem Gurak.

Urbik: Budu ti říkat buď GUMA, nebo ČURÁK !

Ondera prohledává poznámkový blok s postavami

Ondera: H...

Přečíst celé