O projektu

O nás

Jsme parta kamarádů, kteří hrají stolní hru Dračí doupě, a občas si zapíšou, co u toho někdo řekl. Takových hráčských skupin je mnoho, ale málokterá vydrží hrát pravidelně tolik let a vytvořit z hlášek nejen rozsáhlý archiv textů, ale také spoustu obrázků a komiksů.

Historie

Dračák jsme hráli odjakživa, většinou v pátek a neděli. Po založení nového herního světa pro nedělní dračák v roce 2009 začíná Bobeš systematicky zapisovat hlášky, které poté na vánoce v roce 2010 vytiskne a předává ostatním. Nadšené ohlasy hráčů vedou o několik měsíců později (přesně 15.4.2011) k založení webu, kde se kromě hlášek publikují Pepovy obrázky postav a komiksy založené na grafice Hůlkového řádu (OOTS). Své aktivní hraní i tvorbu komiksů ukončuje Pepa na konci roku 2012, dále však vytváří obrázky všech postav nedělního dračáku. Po několika letech vydávání hlášek a občas nějakých výročních bonusů se Bobeš rozhodne udělat v hláškách pořádek a vytváří nový web, který je spuštěn v dubnu roku 2016.

Statistiky

Zajímá vás počet hlášek nebo herních sezení v jednotlivých kategoriích ? Najdete je zde.

Autoři

Bobeš – publikování hlášek, webdesigner (kontaktujte zde)

Pepa – obrázky, komiksy a grafika webu do roku 2015

Pošty – obrázky, komiksy a grafika webu od roku 2016 (kontaktujte zde)

Prohlášení

Jsme pouze nadšení hráči hry Dračí doupě, nejsme jakkoliv spojeni s nakladatelstvím Altar. Na tomto webu nelze nic koupit, rovněž neposkytujeme ke stažení díla jiných autorů (pravidla hry Dračí doupě zde nenajdete). Veškerý obsah webu včetně všech textů a grafických výtvorů je dílem autorů a jeho šíření podléhá licenci Creative Commons